Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

romek - dziennik

(Niełatwa) zagadka muzyczna.

Muzyka

Wprawdzie Zuzia tak rzadko odwiedza nasze strony, że już nieco mniej stresuję się precyzją definiowania, ale i tak odczuwam niepokój. Zagadka jest bowiem wielowarstwowa i nie wiem, czy pomysł uda mi się wystarczająco jasno przedstawić.

Jaka to melodia

  • Kto gra (jaki zespół) i jaka to melodia?
  • Zespół a w szczególności TA melodia ma silny (a nawet wieloletni) związek z Politechniką Śląską w Gliwicach a precyzyjniej – z aktywnością kulturalną jej studentów. Z czym dokładnie i jaki to związek.

Zima z lodem i ęć

Niezbyt poważne

Lód

Pisałem dzisiaj list do Brazylii i – w końcu to zima – kilka razy „wymsknęło” mi się, w różnych odmianach, słowo lód. Ciekawskich informuję, że mój przemądrzały sprawdzacz pisowni z „Worda” w zdaniu: Właśnie teraz jest u nas „ciepło” (ok. 0°C), ale wciąż mnóstwo śniegu i lodu na ulicach (i innych) zaznacza słowo „lodu”, jako „Wskazywany wyraz jest uznawany za wulgarny”. Jestem trochę zdezorientowany, ale może młodzież podpowie, czy jeśli Marysia mówi np. „Dziś będą goście, zrób trochę lodu” a ja pędzę do szuflady w kuchni po woreczki, to nie wychodzę przypadkiem na idiotę?

Ęć

Staramy się, więc nie po raz pierwszy, lecz tym razem zupełnie „serio” (linki zewnętrzne), odnośnik do naszego portalu znalazł się w sieci: „ęć

Życzenia noworoczne

Muzyka

Z premedytacją nie składałem w tym roku życzeń Świątecznych licząc na to, że ten ewidentny brak kogoś zmobilizuje. Niestety podstęp się nie udał, więc:

Wszystkim bez wyjątku uczestnikom Świątecznej Gospody (oraz innym krewnym znajomym królika) bardzo – ja i Marysia – dziękujemy za przemiły wieczór, dobre słowa i niezasłużone prezenty. Życzymy też wszystkiego dobrego w Nowym Roku, w szczególności tego, by choć raz udało Wam się trafić do takiej kawiarni jak w załączonym klipie i to właśnie wtedy, gdy śpiewa kelner.

Cafe Iruna, Pampeluna, 7 maja 2010

Zaś w nagrodę pierwsza tegoroczna zagadka: „Co śpiewa kelner”?

Świąteczna Gospoda V

Muzyka

Niniejszym pragnę przypomnieć wszystkim krewnym i znajomym królika, że w najbliższą sobotę, 18-tego grudnia spotykamy się w Pszczynie na koncercie o 16.30 w Zamku. Wprawdzie koncert jest o 16.30 ale od 16.00 Zamek zaprasza na spotkanie przy lampce wina, w związku z tym Wesoły Romek będzie czekał na Was (z biletami w ręku) już od 16.00. A po koncercie ....

A po koncercie zapraszamy WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU (nie przyjmujemy nawet usprawiedliwień od lekarza) na tradycyjne, już piąte spotkanie w "Świątecznej gospodzie", tzn. w karczmie "Stary Młyn", nieopodal skansenu (pstryknij na dole więcej... i zobacz plan). GPS'y najlepiej nastawić na "Dworcowa 20", bo to jest adres dokładnie naprzeciwko parkingu, na którym zostawiamy samochody.

Oczywiście będą atrakcje i niespodzianki ale nie powiem, na co tym razem macie się przygotować, gdyż program "kulturalno-oświatowy" – równie tradycyjny jak samo spotkanie – przygotowuje w tym roku sam Wesoły Romek i … pary z gęby nie puści.

Internet gryzie?

Poważne

Nasz ukochany, choć nieaktywny znajomy Z.M podesłał mi linkę do ciekawego artykułu o innym naszym znajomym: Pawlak: Internet nie może gwarantować bezkarności. Znaczy – jak na Internet przystało – plotkujemy. Opisany przypadek jest z gatunku głupich i paskudnych i gdyby nie to, że artykuł przypomniał mi o „Wilczej Jamie”, której mi po prostu żal, z pewnością bym o nim nie wspominał.


Pozdrawiam Pana Andrzeja oraz Panią Anię i … trzymam kciuki.

Chopinowski Thriller.

Muzyka

ChopinXIV.jpgRóżne rzeczy mogłem sobie wyobrazić w związku z właśnie zakończonym konkursem Chopinowskim, lecz na pewno nie … aż taki dramat. A było to tak.

Siedzę sobie spokojnie i słucham „Dwójki” w Internecie, w zasadzie czekając na ogłoszenie wyników konkursu (tak dla zabawy, bo jakoś specjalnie nie przeżywam). Gdzieś przed północą wychodzi jury … i przy dość tłumnie zgromadzonej w Filharmonii Narodowej publiczności ogłasza wyniki. Laureatką XVI Konkursu została Julianna Awdiejewa. Ooooch! Oraz wyraźnie słyszalne buuuuuu publiczności.

Po krótkich gadu-gadu akcja przenosi się do studia, gdzie – co mnie niezwykle wprost podekscytowało – usłyszałem najbardziej niepoprawne politycznie komentarze, na temat werdyktu, jakie można sobie wyobrazić. „Największy skandal w historii konkursu”, „To, jak przed laty potraktowano Ivo Pogrelica, to nic, w porównaniu z niezrozumiałą krzywdą, jaka w tym roku spotkała Wundera”, „To policzek dla muzyki i dyshonor dla Chopina”.

XML feed