Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

05-09-16 Mazury 2005 -> dodane filmy i opisy zdjęć

Foto

Do albumu Mazury 2005 dodałam jeszcze kilka filmów oraz opisy do zdjęć. Miłego oglądania.

problem

Nie mogę uruchomić filmów u siebie. Windows Media instaluje się w 100% ale listwa dolna jest nieaktywna.
Bożena

Re: filmy Zuzi

Fakt.
Z kodekiem użytym do zapisywania filmów jest coś nie tak i np. mój Media Player na jednym kompuerze pokazuje film a na innym nie (durny Microsoft!). Poza tym filmy są w formacie, który nie pozwala na strumieniowanie (oglądanie w trakcie ściągania). Postaram się filmy przekodować na inny format.

RN

Filmy z Mazur - gotowe!

Pozwoliłem sobie poprawić filmy Zuzi w galerii. Teraz powinny działać - bardzo proszę o sprawdzenie.

RN

Dzię-ku-je (my)

Nie bardzo wiedziałam czemu filmy nie chcą działać. Dziękuje za pomoc. U mnie działają bardzo dobrze.

nie działa

U mnie nadal nie da się uruchomić filmów (tak samo tych z Mucznego, które juz kiedyś mogłam oglądać). Pokazuje się okno Windows Media, dolna listwa jest nieaktywna, prócz głosności - ten akurat klawisz da się kliknąć, suwak można przesuwać (dla mnie zresztą nieprzydatny, bo mój komputer jest "niemy").

Bożena

Re: nie działa

Odczytać:

  • Wersję Windows
  • Wersję Windows Media Player'a
  • Wersję przeglądarki (Internet Explorera)

Ściągnąć którąś z nowych wersji Windows Media Player'a:

  • 7 (Windows 98)
  • 9 (Windows 98/2000/ME)
  • 10 (Windows XP)

Na razie, nic lepszego nie umiem wymyślić.

RN

Takich staroci nie przewidziano?

Takich staroci nie przewidziano. Ja mam wersję Windows 95. Media Player został u mnie utworzony w lutym 2002r (nie umiem odczytać wersji). Wersja przeglądarki - Internet Explorer 5.5.
Nie wiem czy wogóle sama sobie poradzę z zainstalowaniem nowej wersji Media Playera, zresztą wersji 7 (dla Windows 98, czyli najbliższych wiekiem do moich Windows 95) nawet nie znajduję - jest tylko 10 i 9.
Chyba będę więc musiała przeżyć bez możliwości oglądania Waszych filmów.
Ciekawe jest dla mnie to, że przecież był moment, gdy mogłam uruchamiać filmy z Mucznego na moim archaicznym komputerze. Próbowałam też zobaczyć jakiś film z innych zródeł (to był akurat film z INTERIA z wywiadu z Lipnicką i Porterem) i ten, co prawda co chwilę się zatrzymywał, ale się uruchomił.
Bożena

Re: starocie

Niekoniecznie nieprzewidziano ale ... ostatnimi laty wymianie systemów operacyjnych w Polsce bardzo pomógł Procom ze swoim pięknym programem Płatnik - na Windows95 to on już nie działa (przynajmniej nowsze jego wersje). W efekcie dawno już takich Windows nie widziałem. Wprawdzie nic nie wiem o tym, żeby stare WMPlayer'y nie odtwarzały filmów, ale można spróbować. Na wszelki wypadek podaję link do WMP7, ale nie jestem pewien czy w ogóle da się go zainstalować, bo chyba musiałabyś mieć co najmniej Windows98.

RN