Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

Młodzi! Więcej optymizmu!

Poważne

Nie no, bomba, ja się będę musiał terapii jakiejś poddać po tym wszystkim - o, już mi oko lata... (Osioł ze Shrek'a).


Co Wy z tymi Kaczorami!
Wprawdzie na początku przyłączyłem się do rozpaczy Zuzi, ale po SMS'ie Moniki oraz komentarzach Wojtka widzę, że chyba trzeba Was podleczyć. Kochani ! Wszystko to już było:

  • Gadał dziad do obrazu, czyli układ PiS - PO (AWS - UW).
  • Szara eminencja, czyli premier, który ledwie rządzi (Buzek), bo steruje nim szara eminencja Kaczynski (Krzaklewski). A jeśli uda mu się coś sensownego zrobić, to tylko przez zaskoczenie lub kiedy Pan i Władca - Kaczor (Krzak) będzie na urlopie.
  • Ciemnota, czyli na czele resortów i urzędów obsadzani są ludzie niekompetentni i nieudolni (np. Maksymowicz czy Alot).
  • Ruja i poróbstwo albo korupcja i nepotyzm (zasada TKM).

I co się wtedy stało?

  • Kierowany przez Buzka rząd wprowadził cztery ważne reformy (emerytalna, zdrowia, administracji i oświaty), których wdrożenia zaniechały poprzednie rządy a popsuły nastepne. Kontrowersyjne okazało się jedynie wdrażanie tylu reform na raz oraz błędy przy ich realizacji.
  • Za jego kadencji udało się rozpocząć negocjacje unijne, wynegocjować korzystny dla Polski sposób liczenia głosów w Radzie Ministrów UE (Nicea) oraz przystąpić do NATO.
  • Za główną porażkę rządu uznaje się nieprzeprowadzenie reprywatyzacji. Dlaczego? Ustawę zawetował "najukochańszy" (jeszcze zupełnie niedawno >50% poparcia narodu) prezydent RP - Aleksander Kwaśniewski.

Co ciekawe, 13 czerwca 2004 Jerzy Buzek został wybrany posłem do Parlamentu Europejskiego - z listy Platformy Obywatelskiej. Uzyskał w wyborach 22,14% głosow w okręgu śląskim - najwięcej spośród wszystkich polskich kandydatów. W czasie kampanii wyborczej nie wydrukował żadnego plakatu, postawił wyłącznie na swoją popularność i osobisty kontakt z wyborcami(!!!).

I jaki z tego wniosek? Wyborami, wybieraniem i wyborcami - ja - tak bardzo bym się nie przejmował, bo jak wiadomo - łaska Pańska na pstrym koniu jeżdzi. Zaś "panami" teraz są Pan Józef Grzyb z Pewli Małej i Pani Halina Kiszka z Koziej Wólki.