Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

07-04-13 Wielkanoc 2007

Foto

KornutyNaprawdę bardzo wszystkich przepraszam, w szczególności Tomka, za niewybaczalną opieszałość w aktualizowaniu naszej galerii fotografii. Na razie - z wyjazdu do Banicy - są tylko zdjęcia Tomka, pozostałych proszę więc o przesłanie swoich zdjęć. Obiecuję, że będę mniej opieszały.

Przy okazji...

Tomek wpadł na doskonały pomysł przygotowania swojego albumu w programie Picasa. Program jest świetny (szczególnie w przypadku ogranizowania dużej biblioteki zdjęć na komputerze), darmowy, a dla naszych (galerii) potrzeb najlepiej będzie w nim zrobić tak (szczegóły w tekście "Galeria fotografii a Picasa", który znajdziecie w dziale "Wiedza tajemna"):

  • Wybrać, skorygować i opisać zdjęcia w albumie (folderze Picassa)
  • Po skończeniu wybrać z menu Folder | Eksportuj jako stronę HTML
  • Eksportuj zdjęcie o rozmiarze - wybrać 800 pikseli
  • Wprowadź tytuł - podać tytuł albumu
  • Z listy szablonów - wybrać kod XML

Album zostanie zapisany w folderze ... Moje dokumenty\Eksport WWW Picasa\...nazwa_albumu\. Wystarczy spakować (np. zip) cały folder i wysłać do mnie. Zaimportowanie tak przygotowanego albumu do naszej galerii, to błysk szprychy - wtedy jeszcze trudniej będzie mi się usprawiedliwiać i ociągać.

dodane zdjęcia

Pozwoliłam sobie dodać kilka swoich marnej jakości zdjęć z Banicy i stworzyć nową galerię dla zdjęć z wycieczki z RPA. Na razie wcisnęłam tylko swoje zdjęcia i stworzyłam dwie puste na razie galerie dla zdjęć Tomkowych i Justynkowych. Mam nadzieję, że Tomeczek szybko je zapełni oraz dołoży jakiś krótki opis.

Brawo!

Wprost super! Brakuje tylko postu w "Serwisach fotograficznych" oraz (nieśmiało proponuję?) w "Turystyce". Może by tak coś .. jednak ... troszkę ... napisać?

RN