Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

09-04 Wielkanoc 2009 - KRYNICA, kolejna odsłona

Foto

Zuzia - Las BirnamskiZuzia - Misiek GroźnyZebrałam się wczoraj i powrzucałam zdjęcia z wielkanocnego wyjazdu. Podzieliłam je na dwa albumy

Ponieważ doszłam do wniosku, że Tomkowych zdjęć nie przebiję postanowiłam zasłużyć na uznanie zamieszczając własne nieprawdopodobnie-wręcz-szybko. Mam nadzieję, że ten zabieg pozwoli również wszystkim zapomnieć jak wyglądały moje zdjęcia kiedy (za kilka miesięcy) pojawią się Tomkowe. Wniosek nr dwa - forumowicze są zapewne znacznie bardziej zainteresowani zdjęciami samych siebie niż kwiatków więc na portalu pojawiły się praktycznie wszystkie zdjęcia portretowe jakie znalazłam. Skutek jest taki, że nie są poprzebierane, jest ich za dużo i wiele z nich jest do siebie podobnych. I to by było na tyle jeśli chodzi o usprawiedliwiania się.


Nowe zdjęcia Uwaga! Marysiu! Tu, to tu! Tutaj jest nowe! Nie tam - powyżej - a tu - poniżej. Uwaga! Poniżej. Reszta już była, a tego poniżej jeszcze nie było. Uwaga! [To pisałem ja - Romek. Zuzia tego nie pisała, bo Zuzia jest miła i grzeczna a ja jestem ZT.]

krynica_2009_tomek.jpgZ niewielkim (doprawdy) opóźnieniem, za to w tajemnicy, Tomek opublikował swoje zdjęcia ze Świąt Wielkanocnych. Jak zwykle Zuzia miała rację - zdjęcia Tomka są świetne. Jedynie pośpiech (Zuzi i mój) nas nieco "uratował", tzn. spowodował, że i nasze zdjęcia były oglądane a nawet podziwiane. W bezpośredniej konfrontacji wyszlibyśmy blado. W związku z nowymi zdjęciami, dość stary już post nieco zmodyfikowałem i "wypromowałem", głównie po to, by można było dodać nowe komentarze. [RN]

Miłego oglądania!

Zuziu brawo. Przede

Zuziu brawo. Przede wszystkim za tempo. Zdjęcia świetne, a z grupy "Przyroda" niektóre na konkurs.
Ale urządziłaś Tomka tym swoim nadmiarem skromności. Postawiłaś wysoko poprzeczkę, jak on się teraz będzie stresował. Pewnie przeciągnie publikację swoich zdjęć w nieskończoność.

To ci dopiero!

Ja też! Ja też!

"Ponieważ doszedłem do wniosku, że Tomkowych i Zuzowych zdjęć nie przebiję, postanowiłem zasłużyć na uznanie zamieszczając własne nieprawdopodobnie-wręcz-szybko. Miałem nadzieję, że ten zabieg pozwoli również wszystkim zapomnieć jak wyglądały moje zdjęcia kiedy pojawią się Tomkowe i Zuzowe".

Kiedy przygotowałem już zdjęcia i zabrałem się do wysłania ... szczęka mi opadła. Nic z tego planu nie wyszło - Zuzia wszystko popsuła - w efekcie przyłożyłem się tylko troszkę do "forsowania" Tomka. Nie byłem nawet tak ambitny jak Zuzia i dodałem zdjęcia "jak leci" bez rozdzielania na ludzi i resztę.

Co gorsza, po spokojnym obejrzeniu zdjęć stwierdzam, że wciąż podnosimy poprzeczkę. Nie jakoś gwałtownie (np. równie genialne były zdjęcia z jesiennego wyjazdu w Gorce), ale jednak. Podobnie diagnozuje to Bożenka, ale ona się z tego cieszy (bo nie robi zdjęć), a ja się trochę niepokoję (bo robię). Obawiam się, czy następnym razem, kiedy wyciągnę aparat, nie ogarnie mnie (przypadkiem) "słoniowy strach - starchowy pom" na myśl o tym "co wyjdzie". Osobiście w zestawie Zuzi wyróżniam: portret "Miśka Groźnego" oraz "Las Birnamski". Nie mam pojęcia jak - bez lampy błyskowej - można uzyskać efekt aż tak "rozświetlonego" pierwszego planu w tym ostatnim. Może jakaś pomoc?

RN

Gdyby nie to, że zrobiłeś

Drogi Tomku,

Gdyby nie to, że zrobiłeś mi ładne portrety obraziłabym się na Ciebie do końca świata - za ładne Ci te zdjęcia wychodzą... ale obrażę się tylko na jeden dzień. SROMOTA!!!!!

Gdyby nie to, że zrobiłeś

Drogi Tomku,

Gdyby nie to, że zrobiłeś mi ładne portrety obraziłbym się na Ciebie do końca świata - za ładne Ci te zdjęcia wychodzą. Na razie obrażę się tylko na jeden dzień. Ra-tim-bum!!!!!

RN

Kto to? Co to?

Gdyby nie to, ze za duzo ubran - powiedzialbym, ze to Copacabana.
Ra-tim-bum!

Copacabana?

Czy to jakaś zagadka? Jeśli tak, to jakie jest pytanie?

"Copa" - czyli korona na zdjęciach jest. Zuzia w koronie z kwiatów. U nas się to nazywa wianek, ale niech będzie korona. "Cabana" - czyli chałupa też. Ale śnieg. którego na zdjęciach jest sporo - śnieg nieeee. Do Copacabany ni cholery nie pasuje i tak sobie myślę, że zmyliły Cię salamandry, jaszczurki oraz kwiatki. Oraz piwo "Harnaś", które jak wiadomo na Copacabanie piją hektolitrami. Bo na Copacabanie jest ciepło (teraz zima, ale ciepło) a piwo "Harnaś" jest - jak wiadomo - "najprawdopodobniej najlepszym piwem na świecie".

RN

P.S. Uważnie pooglądałem zdjęcia Tomka i najbardziej spodobała mi się "parka" - Zuzia i Olek w roli paparatów. Podejrzewam, że przy odrobinie pomysłowości (i pracowitości) wyszłoby z tego niezłe zdjęcie na jakiś konkurs. Np.


Ja tylko...

Odwolalem sie do zdjecia z galerii Wielkanocnej, zatytulowanego: Kto to? Co to?

Tak jakos mi sie skojarzylo z Copacabana...

Brawo!

Jeśli tak ... to jak najbardziej poprawne skojarzenie. Brawo - uważnie oglądałeś zdjęcia z Krynicy (o których ja sam już zapomniałem) - wyszła Ci z tego całkiem fajna zagadka.

RN