Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

11-05 Grudziądz

Foto

Panorama GrudziądzaWierzbyŻaba kumkaOstatni weekend mile spędziliśmy w Grudziądzu, skąd pochodzą zamieszczone zdjęcia. Wyjazd był krótki, bardziej towarzyski niż turystyczny stąd zdjęcia są głównie z ogrodu, spaceru po Grudziądzu i krótkiej wycieczki nad jez. Starogrodzkie, gdzie znajduje się park z miniaturami kilku krzyżackich zamków (w skali 1:30).

Należy podziwiać (bo możecie się nie zorientować):

  • Kumkająca żaba. Zrobiłem jej kilkanaście zdjęć teleobiektywem, (jeśli podchodziłem bliżej, przestawała kumkać) a łatwo się domyślić, że zrobienie ostrego zdjęcia obiektywem 300mm „z ręki” łatwe nie jest. Jak by nie było, „rezonatory” widać.
  • Wierzby. Już podczas mojego pierwszego pobytu na Pomorzu zwróciłem uwagę na niesamowite – u nas prawie niespotykane – krajobrazy z wierzbami (często ogłowionymi). Najlepsze są przy „bocznej” drodze z Chełmna do Grudziądza przez Dolne i Górne Wymiary.
  • Panorama Grudziądza. Najlepsza jest z terenów zalewowych na drugim brzegu Wisły, naprzeciw spichrzy. Niestety wycieczkę trzeba będzie powtórzyć, bo nie było wystarczająco dobrego oświetlenia.

Grudziądz 2011