Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

Wydanie drugie, poprawione

Kultura, różne

To dziwne, że w telewizji, jeszcze dziwniejsze, że w TVN ale... naprawdę serdecznie polecam:

Magazyn: Wydanie drugie poprawione
emisja: poniedziałek, ok.00:00
prowadząca: Kazimiera Szczuka (Kazimiera - matko Boska!)

Jak pisze TVN:
„Wydanie drugie poprawione” to program o książkach, który prowadzą: Kazimiera Szczuka - historyk i krytyk literatury, pracownik Instytutu Badań Literackich PAN oraz Krzysztof Kłosiński – historyk literatury i tłumacz, profesor Uniwersytetu Śląskiego. W każdym odcinku tych dwoje omawia dostępne na rynku książki: intrygujące, ciekawe albo po prostu... ważne! Otwarcie mówią o publikacjach, które skłaniają do refleksji i budzą emocje, nie szczędzą tych, których czytanie może być stratą czasu.
Być może program stanie się podpowiedzią, jak spośród całej masy nowości książkowych wybrać coś naprawdę wartościowego, jakich ważnych książek nie przegapić i którą z nich wybrać dla siebie. Tu książki nie są sztuką dla sztuki, ale tak one, jak i poruszane w nich zagadnienia stają się polem do szerokiej dyskusji. Dyskusji o życiu, różnych wobec niego postawach i wreszcie o ciekawych relacjach społecznych.

Od siebie dodam, że rzeczywiście jest to jeden z programów, który chętnie oglądam i nie tylko! Nie wiem, pewnie to zasługa prowadzących, ale już wiele razy zdarzyło się, że coś się z niego dowiedziałem! Sensowne książki, sensowne rozmowy, miła atmosfera. Bez nudy, czołobitności i wazeliny (jak np. w programie "Multikino" - też TVN - gdzie w zasadzie aż kapie), ale też bez agresywnego krytykanctwa charakterystycznego dla dziennikarzy zajmujących się recenzowaniem. Dla mnie super, ciekawe tylko jak długo.