Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

Elitarni (Tropa de Elite)

Film

elitarni.jpg

Opis, zapozyczony z "filmweb":

Jest rok 1997, do Rio de Janeiro ma przylecieć papież Jan Paweł II. Przełożeni wyznaczają kapitanowi Nascimento (należącego do oddziałów specjalnych policji) eliminację dilerów ze slumsów. Kapitan bardzo angażuje się w zadanie, jednocześnie pragnąc odejść ze służby, gdyż żona spodziewa się dziecka i naciska na niego, żeby ten odszedł z policji. Nascimento jest zmuszony znaleźć godnego sobie następcę. Potencjalnymi kandydatami zostają dwaj przyjaciele z dzieciństwa: skrupulatny, ale też lekko wybuchowy Neto, oraz spokojny Matias. Obydwaj dopiero co wstąpili do służby.

Elitarni (Tropa de Elite)

Polecam rowniez:

Elitarni 2 - ktory pokazuje, ze wrog jest po obu stronach barykady

W sumie...

W sumie napisalem o tym filmie, skad inad bardzo fajnym (muzyke z tego filmu mielismy pierwsza okazje uslyszec w... Toruniu), poniewaz prawdopodobnie niebawem przeprowadze sie do innej dzielnicy Rio de Janeiro, gdzie wlasnie udalo (?) mi sie kupic mieszkanie. Napisalem "udalo" poniewaz w zwiazku z mistrzostwami swiata pilki noznej oraz "Olimpiada 2016", Rio de Janeiro przezywa prawdziwe oblezenie. Film, ktory pierwszy tak na prawde przyszedl mi na mysl to "Miasto Boga" (Cidade de Deus, ktore zostalo juz w pelni "spacyfikowane"), favela w sasiedztwie, ale na szczescie nie bezposrednim. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekac i miec nadzieje, ze bedzie to wygladalo mniej wiecej tak jak zostalo to zaprezentowane w prospekcie.

Czekam i licze na odwiedziny.

Jakis czas temu wyslalem e-mail z zaproszeniem. Przepraszam, ze nie odpisalem na otrzymane odpowiedzi ale niestety mialem pewne problemy z poczta (wszystko niechcacy skasowalem, synchronizujac skrzynki). Niemniej zaproszenie jest otwarte i aktualne!

Bardzo się cieszę ...

… moje dzieci, że piszecie (właściwie jestem zachwycony), ale … dodajecie jakieś „dziwne” rodzaje postów, które – jeśli będziecie aktywni – wkrótce znikną z strony głównej i … niełatwo będzie je zobaczyć. A jest przecież w górnym menu:

  1. „Serwisy fotograficzne” – Zdjęcia, także z tekstami.
  2. „Dodaj recenzję” – Recenzje. Potem można umieścić post w którymś z rozdziałów książki „Polecamy” za pomocą „konspektu”.
  3. „Zapis w dzienniku” – wszystko inne, także polityka, fotografie. Tego rodzaju post można dodatkowo umieścić w książce „Serwisy fotograficzne” (czy też innej) za pomocą „konspektu”.

Efekt będzie taki, że Wasze posty (w przyp. 2 i 3) pojawią się dodatkowo w menu po prawej („Najnowsze zapisy w dzienniku”, „Na forum”) i tam mogą pobyć „dłużej”. We wszystkich przypadkach można post umieścić w jakiejś kategorii (lub kilku) i w efekcie będzie łatwo dostępny przez skorowidz.

Przeprasza. Wiem, jestem Stetryczałym Staruszkiem (SS) i czepiam się bez senu, ale … czy tego tekstu, który dopisałeś Wojteczku do recenzji filmu „Elitarni”, na pewno nie chciałeś opublikować? Bo … trafić na niego niełatwo: administracja | zawartość | comments | approval queue.

RN

No wlasnie...

No wlasnie... cos namieszalem i sie "odpublikowal", a teraz nie jestem w stanie go odszukac. Probowalem: administracja | zawartosc - ale tam nie znalazlem dalszej sciezki. Moze moj uzytkownik nie ma uprawnien?