Skip navigation.
Home
Jestem wesoły Romek (?) ...

Niezbyt poważne

Zagadka zimowa

Niezbyt poważne

Ostatnio rozmawiałem z Krystianem i zwrócił mi uwagę na to, że dawno nie było już zagadek. Odpowiedziałem, że fakt, ale i tak zgadnie Ojciec Dyrektor, więc aż takie podniecające to nie jest. Ale...

Natomiast pomysł merytoryczny podsunęła mi Bożenka pytając: "Czy byliście ostatnio gdzieś na nartach/wodzie"? Więc:

Gdzie jeździliśmy na nartach?

Sam jestem zaskoczony, szczególnie przygotowaniem tras, bo zjeżdżanie po szerokich, równych trasach z jeszcze widocznymi "prążkami" od ratraków nie jest - przynajmniej dla mnie - czymś oczywistym.

„Wszystko na sprzedaż”?

Niezbyt poważne

Eksperyment.Bezdomny.jpgWłaściwie miała to być recenzja filmu, ale – po „badaniach naukowych”, które dość często przy okazji filmu przeprowadzam – zrobiła się z tego całkiem inna recenzja.

Do filmu „Twarz anioła” [The face of an Angel] (2015) – niestety – najbardziej pasuje krótkie zdanie „Patchy, scrappy Amada Knox inspired mess” [Połatane badziewie i bałagan zainspirowany sprawą Amandy Knox].

Film a tym samym jego recenzję można sobie darować, ale cyrk medialny, który wokół sprawy się rozkręcił naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Jeśli denerwuje nas i mierzi znana celebrytka Katarzyna W. (ps. „Matka Madzi”) – ulubienica Faktu, Brawo Girl, Show, Telegazety, Kuriera opolskiego czy Super Expressu, to mam dla Państwa niedobrą wiadomość. To, co nas denerwuje, mierzi, budzi protest i obrzydzenie jest doprawdy śmieszne w porównaniu z tym, co będzie. W USA jest już od dawna.

Jakoś odruchowo połączyłem 3 medialne „błota” [piękne angielskie słowo „blob”]: „Everest”, „Twarz anioła” i … dość popularny w Internecie „Coby Persin Homeless Person Experiment”.

Parabéns pra você, czyli Ipanema w Pszczynie

Niezbyt poważne

Ipanema1306_Stroje.jpgTak się składa, że "nasi" brazylijczycy zjawili się w Pszczynie akurat w terminie mocno rocznicowym. Dokładnie dziś, 11-tego czerwca są urodziny Wojtka. Z tej okazji życzymy mu (życzymy?) wszystkiego najlepszego i ... serdecznie zapraszamy na plażową imprezę w Łące. Stroje dowolne - a nawet frywolne.

Dołączam materiały informacyjne - jak dojechać, jak się ubrać (rozebrać) oraz szkoleniowe (co śpiewać)

Parabéns pra você

DojazdSpotykamy się w sobotę o 19.00, w ośrodku sportowym MORIS w Łące. Mapka dojazdu obok a współrzędnie ośrodka to:

49,967178 18,891163

49°58'01,8'' 18°53'28,2''

A jednak się kręci

Niezbyt poważne

plecak_oldschool.jpgNikt (chyba) tego nie zauważył, ale … statystyki portalu RN w dniu: pon., 2015-05-11 13:31 mówią, że:

  • Pierwsza publikacja w portalu: sob., 2005-05-07 09:24.
  • Jesteśmy w sieci od 10 lat 6 dni 4 godzin.
  • Zarejestrowani użytkownicy: 46.
  • Wszystkie artykuły, opublikowane od początku istnienia portalu: 828.

To oczywiście zabawa, niewiele znaczy, ale w dzisiejszym świecie, coś, co już „chodzi” 10 lat … no, to jest chyba jakoś ekskluzywnie oldschool’owe? Mieliśmy już lepsze i gorsze momenty, ale od czasu do czasu zdarza się coś takiego, co pytanie „czy Internet ma sens” zamienia w bezsensowne gderanie.

Co mnie ubawiło

Niezbyt poważne

Jednym jako ostrzeżenie, innym dla poprawienia samopoczucia, wszystkim aby rozbawić - mnie rozśmieszyło do łez.
Fragment wywiadu z Andrzejem stasiukiem:

" - A jakie kobiety są ładne?

- Kobiece. Duże. Nie znoszę chudych bab. Przecież cielesność nas w nich pociąga, ciepło, dotyk, a jak tu przytulić się do szkieletu?! Przepraszam, że tak mówię, ale współczesna kultura hodowli takich samych egzemplarzy to coś strasznego.

Kobieta ma pierdolca, bo parę kilogramów więcej waży! To jest morderstwo na człowieku! Ludzie! Obsesja zdrowia i chudości!

Znowu zagadka! Tym razem ze sportu.

Niezbyt poważne

Zbliża się Euro, więc – a jakże – wypada pozgadywać na sportowo. Nie będę pytał o tenis, np. jaki jest rekord „krótkości” trwania meczu tenisowego w turnieju Roland Garros (A. Radwańska – 49 min), ale – a jakże – o piłkę nożną. Poniżej klip ze słynnym „rogalem” Roberto Carlosa z meczu Brazylia – Francja w 1997 roku. To możliwe?


Tak, możliwe.

A pytanie jest proste. Jak nazywa się zjawisko powstawania siły prostopadłej do kierunku ruchu, działającej na poruszającą się w płynie a obracającą się bryłę obrotową. Pochodzi od nazwiska zapomnianego już fizyka, który je pierwszy opisał i to ono jest „odpowiedzialne” za piłkarskie, tenisowe (oraz inne) „rogale”.

XML feed